Jogos nauda kūnui

posted in: Skaitiniai | 0
Jogos nauda kūnui - Jogos studija Surya

3 priežastys, kodėl joga padeda išlaikyti sveiką kūną

Gera savijauta priklauso nuo to, kaip jaučiasi kūnas, kiek jis sveikas, lankstus ir striprus. Jogos nauda kūnui buvo nustatyta dar gilioje senovėje, kūno lavinimas yra viena iš Jogos mokymų sistemos sudedamųjų dalių. Jogai išpopuliarėjus visame pasaulyje, niekam nekyla abejonių, kad nuolat praktikuojama joga padeda išlaikyti sveiką kūną ir gerą savijautą.

Šiame straipsnyje paminėsime 3 privalumus, kuriuos reguliarios jogos praktikos duoda kūnui:

  1. Lankstumas
  2. Stiprūs ir elastingi raumenys
  3. Taisyklinga laikysena

Straipsnio pabaigoje aptarsime, kaip savo kūnui galite padėti praktikuodami Aštanga Jogą ir kuo ypatinga ši jogos praktikų sistema.

JOGOS NAUDA KŪNUI

1. Lankstumas

Vienas iš pagrindinių ir greičiausiai pastebimų jogos privalumų – padidėjęs lankstumas. Žmogaus kūnas yra nuostabi tarpusavyje susijusių elementų sistema, sumažėjęs lankstumas vienoje vietoje gali negiamai atsiliepti kitose kūno dalyse. Nejudrūs klubai gali neigiamai veikti kelio sąnarį. Neelastingi (sukietėję) šlaunų raumenys gali būti suplokštėjusios stuburo juosmeninės dalies priežastis, dėl to gali skaudėti nugarą. O raumenų ir jungiamojo audinio nelankstumas gali sukelti pakitimų laikysenoje.

Pirmo užsiėmimo metu jūs galbūt nepasieksite kojų pirštų. Nieko tokio. Bet jei praktikuosite ilgesnį laiką, pastebėsite, kaip palaipsniui neįmanomais atrodę jogos pratimai (asanos) taps įmanomi. Taip pat pastebėsite, kad įvairūs skausmeliai po truputį dingsta. Tai ne sutapimas. Išmankštinę savo kūną pajusite tikro lengvumo pojūtį.

2. Stiprūs ir elastingi raumenys

Stiprūs raumenys ne tik gerai atrodo. Jie padeda išvengti tokių nemalonumų kaip artritas ar nugaros skausmas. Tačiau stiprūs, bet neelastingi raumenys taip pat veda prie skausmų ir persitempimų. Jei to nežinotumėte, sportuodami savarankiškai ar sporto salėje, greičiausiai vystytumėte raumenų stiprumą elastingumo sąskaita. Vystydami raumenis jogos praktikų metu, stiprumą derinsite su elastingumu.

Svarbu žinoti kaip ir kuriuos raumenis būtina tempti tam, kad nesumažėtų raumenų, kurie gauna daugiausiai krūvio kasdienėse situacijose ar treniruočių metu, elastingumas. Tinkamai atliekamos jogos praktikos metu sistemingai pratempiamos pagrindinės raumenų grupės.

3. Taisyklinga laikysena

Jūsų galva yra kaip didelis sunkus kamuolys. Kai ji taisyklingai laikoma tiesiai virš stuburo, jūsų kaklo ir nugaros raumenys nepertempiami. Jei ištempsite galvą keletu centimetrų į priekį, kaklo ir nugaros ramenys bus įsitempę ir greit pavargs. Jei taip palenkę galvą laikysite aštuonias ar daugiau valandų per dieną, nesistebėkite, kad jausitės pervargę.

Nuovargis gali būti ne vienintelė netaisyklingos laikysenos pasekmė. Bloga laikysena gali sukelti nugaros, kaklo ir kitų raumenų bei sąnarių problemų. Jei kūprinsitės, jūsų kūnas gali kompensuoti tai ištiesindamas normalų kaklo ir apatinės nugaros išlinkį. O tai gali sukelti skausmą nugaroje ir degeneracines stuburo ligas.

Laikysena dažnu atveju yra ilgalaikių neteisingų įpročių rezultatas ir priklauso nuo to, kaip sėdime ar atliekame kasdienius fizinius veiksmus. Ilgainiui dėl sutrumpėjusių raumenų bus sunku ar net skauda grįžti į taisyklingą laikyseną. Jogos praktika leis pajusti vietas, kurios reikalauja dėmesio ir darbo.

Aštanga jogos sistema ir jos nauda kūnui

Tinkamai atliekama jogos praktika ne tik didina kūno lankstumą, bet ir palaiko raumenų tonusą ir elastingumą, padeda išlaikyti taisyklingą laikyseną. Labai svarbu subalansuota sistema, kurioje pratimai raumenims dera su tempimais, tokiu būdu ne tik stiprinamas kūnas, bet išlaikomas ir raumenų ilgis bei elastingumas.

Jogos studijoje Surya praktikuojama Aštanga Joga sistema akcentuoja dinamiškos asanų sekos svarbą, atliekami ne vien tempimo, bet ir raumenų stiprinimo pratimai. Aštanga jogos praktika pritaikoma kiekvienam – pradedantieji gali rinktis lengvesnę pratimų formą, fiziškai pasirengę į savo praktiką gali įtraukti papildomų ištvermės ar lankstumo reikalaujančių elementų.

Jei turite patirties, galite jungtis į bendras grupes arba pradėti nuo įvadinio Aštanga jogos kurso, po kurio galėsite praktikuoti grupėse ar savarankiškai.

Parengė Inga

Susiję straipsniai:

Jogos nauda organizmui: širdžiai ir kraujagyslių sistemai

Jogos nauda organizmui: širdžiai ir kraujagyslių sistemai

Jogos nauda sveikatai: sanariams ir kaulų sistemai

Jogos nauda sveikatai: sanariams ir kaulų sistemai