Meditacija jogos studijoje Surya Vilniuje

Kas yra meditacija?

Meditacija, sanskrito kalba dar vadinama dhyana – tai ramybės ir susitelkimo praktika, kuria siekiama išsiugdyti ir vystyti įgūdį būti stabilioje skaidraus proto ir emocinės ramybės būsenoje. Tai būdas išmokti valdyti savo dėmesį, kad jo neblaškytų nepageidaujami išoriniai veiksniai. Tai kelias į savęs pažinimą ir aukštesnes sąmoningumo būsenas.

Dėmesingumui ir sąmoningumui lavinti meditacijoje naudojamos specialios technikos, pavyzdžiui susitelkimas į konkretų objektą, mintį ar kvėpavimą.

Kuo naudinga meditacija?

Meditacija gali padėti ženkliai sumažinti stresą, nerimą, depresiją ar patiriamus skausmus. Suteikti taikos ir ramybės būseną, aplinkos ir savęs suvokimo ir gerovės pojūtį. Pasaulyje atliekami tyrimai, siekiant paaiškinti, kaip meditacija gerina fiziologinę, neurologinę sveikatą, širdies ir kraujagyslių sistemos darbą.

Vienas iš paaiškinimų, kodėl medituodami stipriname savo atsparumą stresui ir neigiamiems veiksniams kasdieniame gyvenime yra tas, kad reguliariai skirdami laiko nusiraminti ir sutelkti dėmesį į savo vidų ilgainiui mes keičiamės iš vidaus. Skirdami dėmesio meditacijai mes tiesiogiai pasakome savo kūnui ir protui, kad mums tai svarbu.

Medituojant smegenyse atsiranda ir stiprėja neuroninės jungtys, atsakingos už atsipalaidavimą, ramybę, pastabumą, savęs ir aplinkos priėmimą. Šios patirtys ir žvilgsnis į pasaulį neišvengiamai persikelia ir į kitas mūsų gyvenimo sritis – nes tai mums svarbu ir mūsų kūnas ir protas to siekia. Paprastai tariant, mes tampame ramesni, labiau pasitikintys, patiriame mažiau streso dėl bet kokių nutikimų. Organizmas, kuris nepatiria streso, daug geriau susitvarko ir sureguliuoja savo procesus, pagerėja sveikata ir savijauta.

Kaip pradėti medituoti?

Iš aprašymo meditacijos praktika gali pasirodyti sudėtinga ar reikalaujati daug laiko. Tačiau, kaip ir visur, įgūdis medituoti lavinamas palaipsniui, o pradėti galima nuo visai paprastų žingsnių, kurie veikia. Praktikuojant kad ir po truputį, bet nuolat, pajusite rezultatus, meditacijos praktika taps įprasta ir nesudėtinga. Svarbiausia čia nuoseklumas – reguliariai skirti bent šiek tiek savo laiko ir dėmesio.

Pradžioje meditacijai pakanka skirti kelias minutes per dieną. Susiradę patogią ir ramią vietą, atlikdami nesudėtingas technikas savo protą ir kūną palengva supažindinsite su naujomis būsenomis. Tuo pačiu formuosis įprotis kiekvieną dieną skirti laiko sau ir savo praktikoms. O su šiuo įpročiu ateis ir teigiami pokyčiai.

Meditacija jogos studijoje Vilniuje

Kviečiame jungtis į Jogos studijoje Surya vykstančias grupines meditacijos praktikas. Jeigu domitės meditacija ir norite sužinoti daugiau, apie tai, kada vyks artimiausia meditacija studijoje Vilniuje arba nuotoliniu būdu – užpildykite žemiau pateiktą kontaktinę formą ir mes su Jumis susisieksime.

Taip pat galite parašyti mums el. paštu info@surya.lt arba facebook žinute.

Įvadinis meditacijos kursas

Tiems, kas nori pradėti pažintį su meditacija nuosekliai, netrukus pasiūlysime galimybę sudalyvauti 4 dalių praktiniame meditacijos kurse, kurio metu susipažinsite su meditacijos pagrindais ir bazinėmis technikomis. Užsiėmimų metu dalinsimės teorine medžiaga apie meditaciją ir jos tikslą, kartu medituosime, taip pat aptarsime savarankiškų praktikų metu kilusius klausimus ar neaiškumus.

Įvadinį meditacijos kursą ves Inga, jogos mokytoja, psichologė, Mindfulness praktikė. Sekite naujienas!