Joga Nidra

Tai „joginis miegas“, sukuriantis visiško atsipalaidavimo ir gilios meditacijos būseną. Tai vidinė kelionė, atkurianti ramybę, harmoniją, aiškumą. Joga Nidra yra galinga, atstatanti ir gilų poilsį teikianti praktika. Tai fizinė, protinė ir emocinė relaksacija, leidžianti atskleisti kūrybinius klodus, pagerinti intuiciją ir geriau suprasti save. Jokia ankstesnė jogos patirtis nebūtina.

Kaip vyksta Joga Nidra?

Joga Nidra paprastai atliekama atsigulus ir užsimerkus, tačiau, skirtingai nei miego metu, šios praktikos metu sąmonė lieka aktyvi. Dėmesys nuo išorinių įspūdžių palaipsniui nukreipiamas ir išlaikomas viduje, sutelkiamas į kvėpavimą, kūno pojūčius, mintis, vaizdus, prisiminimus, vis labiau atsipalaiduojant ir paleidžiant nereikalingas įtampas.

Praktikos metu pasiekiama atsipalaidavimo būsena panaši į tą, kurią jaučiame prieš pat užmiegant. Moksliniais tyrimais nustatyta, kad centrinei nervų sistemai dirbant Alfa dažniu, kūnas natūraliai pradeda atpalaiduoti ir paleisti įtampas raumenyse, o smegenys atsiriboja nuo išorinių dirgiklių. Prieš užmiegant tokia tarpinė būsena trunka vos kelias minutes. Joga Nidros metu ji ištęsiama ilgesniam laikui, todėl turi dar didesnį efektą. Vedama Joga Nidros praktika paprastai trunka iki valandos, jos metu pasiekiamas atsipalaidavimas prilygsta 4 valandoms gilaus miego.

Joga Nidros užsiėmimo pabaigoje skiriama laiko sugrįžti į įprastą būdravimo būseną, aptarti praktikos metu patirtus įspūdžius, pojūčius ir tai, ką jie reiškia.

Kaip pasiruošti Nidros praktikai?

Kadangi vienas užsiėmimas trunka apie valandą, ilgesnį laiką nejudant kūnas gali atvėsti, todėl prieš praktiką patartina apsimauti kojines, apsirengti megztinį ar užsikloti šiltu užklotu. Jei reikia, tam, kad nenuspaustų galvos, po ja galite pasidėti minkštą pagalvėlę. Jei jaučiate įtampą nugaros srityje, po keliais taip pat galite pasidėti pagalvę ar susuktą audinį tam, kad nugara gulint atsipalaiduotų.

Atvykę į Joga Nidros studiją minkštą kilimėlį ir užklotą gausite prieš užsiėmimą. Praktikuodami nuotoliniu būdu galite naudotis savo jogos kilimėliu arba rinktis praktiką lovoje. Svarbu, kad jaustumėtės patogiai, galėtumėte susitelkti į balsą, kuris jus ves Joga Nidros praktikos metu, tačiau neužmigti.

Registracija

Joga Nidra vyksta tik tada, kai paskelbiama (sekite naujienas arba facebook grupėje).

Būtina registracija: info@surya.lt. Daugiau informacijos apie Joga Nidra rasite čia.