Keletas aspektų, kuriuos Pattabhi Jois įvardijo kaip pagrindinius aštanga jogos komponentus:
Vinyasa: Vinyasa yra kvėpavimo ir judesio sistema. Kiekvienam judesiui – vienas įkvėpimas arba iškvėpimas. Pavyzdžiui, Surya Namaskar A turi 9 vinyasas. Pirmoji vinyasa – tai įkvėpimas keliant rankas virš galvos ir suglaudžiant delnus; antroji – iškvėpimas, lenkiantis pirmyn, atremiant rankas šalia pėdų, ir t.t. Vinyasa sistemos tikslas – vidinis išsivalymas. Kvėpavimas su kiekvienu judesiu, atliekant asanas, įkaitina kraują, arba, kaip Pattabhi Jois sakė, užvirina kraują. Tirštas kraujas yra nešvarus ir sukelia kūno ligas. Jogos sukeltas karštis valo kraują jį skystindamas, kad galėtų cirkuliuoti laisvai. Judesio ir kvėpavimo derinys asanų metu leidžia kraujui laisvai cirkuliuoti visuose sąnariuose, pašalinant kūno skausmus. Kai trūksta šios cirkuliacijos, atsiranda skausmas. Įkaitęs kraujas taip pat juda per visus vidaus organus, pašalindamas nešvarumus ir ligas per prakaitą, atsirandantį praktikos metu. Prakaitas yra svarbus vinyasos šalutinis produktas, nes su prakaitu ligos palieka kūną ir šis tampa švarus. Lygiai taip pat, kaip auksas lydomas puode tam, kad būtų pašalinti nešvarumai, joga kaitina kraują ir iškelia visus nešvarumus į paviršių, kurie pašalinami su prakaitu. Jei laikomasi vinyasa metodo, kūnas tampa sveikas ir stiprus, švarus kaip auksas.
Tristhana: Tai apima tris dėmesio ar veiksmo aspektus: kūno poza, kvėpavimo sistema ir žvilgnio vieta. Šie trys yra labai svarbūs jogos praktikoje ir apima tris valymosi lygmenis: kūno, nervų sistemos ir proto. Jie visada sujungti tarpusavyje.
Asanos švarina, stiprina ir suteikia lankstumo kūnui. Kvėpavimas yra rechaka ir puraka, kas reiškia įkvėpimą ir iškvėpimą. Tiek įkvėpimas tiek iškvėpimas turi būti stabilūs ir vienodo ilgio. Kvėpuojant tokiu būdu valosi nervų sistema. Dristhi – tai vieta, į kurią nukreipiate žvilgsnį asanos metu. Yra devynios dristhi vietos: nosis, vieta tarp antakių, bamba, nykštys, plaštakos, pėdos, aukštyn, dešinėn ir kairėn. Dristhi valo ir stabilizuoja proto veiklą. Ilgi ir tolygūs įkvėpimai ir iškvėpimai didina vidinį karštį ir sustiprina nervų sistemą. Tai gerina mūsų sveikatą ir ilgina gyvenimą. Netolygūs įkvėpimai ir iškvėpimai arba per dažnas kvėpavimo ritmas, išbalansuoja širdies ritmą, silpnindamas fizinį kūną ir autonominę nervų sistemą. Svarbus kvėpavimo sistemos komponentas – mula ir uddiyana bandha. Šie kūno užraktai sulaiko energiją, suteikia kūnui lengvumo, stiprybės ir sveikatos bei padeda padidinti stiprų vidinį karštį.
Daugiau skaitykite čia: http://kpjayi.org/the-practice