Mėnulio dienos

posted in: Skaitiniai | 0
Mėnulio dienos

Mėnulio dienomis laikomos tos dienos, kai praėjusią ar ateinančią naktį mėnulis įeina į pilnaties ar jaunaties fazę. Pagal aštanga vinyasa jogos tradiciją, asanos nepraktikuojamos vakare prieš arba ryte po tokios fazės.

Kodėl asanos nėra praktikuojamos mėnulio dienomis?
Žmogaus kūnas turi apie 70% vandens ir, kaip vandenynas, yra veikiamas mėnulio fazių. Tradiciškai buvo manoma, kad stojus pilnačiai ir pakilus vandens lygiui, žmonių emocijos taip pat pasiekia aukštumas. Žodis „lunatikas“ tiesiogiai kilęs iš lotyniškojo „luna“, reiškiančio „mėnulis“.
Mėnulio fazė – tai tam tikra saulės ir mėnulio pozicija žemės atžvilgiu. Skirtingos fazės skirtingai veikia mūsų energetinę sistemą. Mėnulio fazės atitinka specifinį ritmą, kaip ir kvėpavimas: pilnaties energija atitinka įkvėpimo pabaigą, kai gyvybinė energija prana pasiekia maksimumą. Tai besiplečianti, aukštyn tekanti energija, dėl kurios tampame energingi, emocionalūs ir nepakankamai įsižeminę. Kita, jaunaties fazės energija, atitinka iškvėpimo pabaigą, kai dominuoja gyvybinė energija apana. Tai žemyn tekanti, besitraukianti energija, dėl kurios tampame ramūs ir įsižeminę, o taip pat apsunkę ir negaluojantys.
Šių mėnulio fazių poveikis panašus visoms gyvybės formoms. Todėl buvo rekomenduojama sėti jaunaties metu, kad augalai gerai įsišaknytų, bet persodinti pilnaties metu, kad gerai augtų.
Gerbiant gamtos ritmą reiktų atsižvelgti į mėnulio dienas. Tiek pilno, tiek jauno mėnulio dienos aštanga jogos tradicijoje laikomos atostogomis.

Ar praktikuoti asanas mėnulio dienomis?
Pagal Sri K. Pattabhi Jois, jei susižeisite mėnulio dieną, žaizdų užgijimas truks ilgiau… Jei vistik praktika vyks tokią dieną, nepersistenkite – gerbkite galimą energijos stoką arba pabandykite suvaldyti energijos perteklių.

Mėnulio fazę galite pasitikrinti čia: http://www.moondayinfo.com/
Nuotrauka iš Stock.XCHNG, autorius ilco

2013 m. Mėnulio dienos
JaunatisPilnatis
● sausio 11d., penktadienis sausio 27 d., sekmadienis
● vasario 10d., sekmadienis vasario 25d., pirmadienis
● kovo 11d., pirmadienis kovo 27d., trečiadienis
● balandžio 10d., trečiadienis balandžio 25 d., ketvirtadienis
● gegužės 10d., penktadienis gegužės 25d., šeštadienis
● birželio 8d., šeštadienis birželio 23d., sekmadienis
● liepos 8d., pirmadienis liepos 22d., pirmadienis
● rugpjūčio 6d., antradienis rugpjūčio 21d., trečiadienis
● rugsėjo 5d., ketvirtadienis rugsėjo 19d., ketvirtadienis
● spalio 5d., šeštadienis spalio 18 d., penktadienis
● lapkričio 3d., sekmadienis lapkričio 17d., sekmadienis
● gruodžio 3 d., antradienis gruodžio 17 d., antradienis