Jogos seminaras su Eddie Stern

posted in: Informacija | 0

2024 m. Sausio 19-21 dienomis Vilniuje pirmą kartą Lietuvoje vyks Jogos seminaras su žymiu jogos mokytoju Eddie Stern. Trijų dienų trukmės seminaro metu vyks jogos ir pranajamos (kvėpavimo) praktikos, paskaitos apie jogos poveikį žmogui, kaip visumai, savęs pažinimo būdus, jogą kaip mokslą, jogos ryšį su endokrinine sistema.

For english version click here.

Greitosios nuorodos:
Apie Eddie Stern
Seminaro programa
Užsiėmimų aprašymai
Paskaitos

Apie Eddie Stern

Daugeliui, greičiausiai, nereikia pristatyti, kas yra Eddie Stern. Tiesioginis K. Pattabhi Jois, atnešusio Aštangą Jogą į vakarų pasaulį, mokinys, kelių knygų autorius, the breathing app kūrėjas, jogos tyrinėtojas ir mokslininkas, praktikuojantis ir mokantis jogos nuo 1987 metų. Sudalyvauti tokio lygio mokytojo seminare Vilniuje yra reta galimybė ir proga.

Eddie Sternas pradėjo praktikuoti jogą Niujorke 1987 m. Jivamukti jogos draugijoje ir pas Dharmą Mitrą. Pirmuosius mokytojų kursus jis baigė Sivananda Dhanvanthari ašrame Keraloje, vėliau 19 metų mokėsi Aštangos Jogos Mysore mieste. Pastaruosius du dešimtmečius jis daugiausia dėmesio skyrė ne pelno siekiančiai veiklai, suteikiančiai galimybę mokytis jogos jaunimui, neturinčiam tinkamų sąlygų siekti išsilavinimo ir susiduriantiems su ginkluotu smurtu gatvėse. Šiuo metu jis siekia jogos tyrimų magistro laipsnio ir vadovauja Broome Street Ganesh šventyklai Niujorke, kur moko asanų, pranajamos, giedojimo ir filosofijos.

Eddie Stern yra bestseleriu tapusios knygos „Vienas paprastas dalykas – naujas žvilgsnis į jogos mokslą ir kaip jis gali pakeisti jūsų gyvenimą” autorius, taip pat „The Breathing App” ir „Yoga365” kūrėjas, yra dalyvavęs daugybėje podcast’ų ir projektų, filmavosi dokumentiniame filme „On Yoga: The Architecture of Peace”. Nors pasižymi paprastumu ir ramybe, Eddie Stern yra tikra vakarų pasaulio įžymybė.

Jogos seminaro su Eddie Stern programa

PENKTADIENIS, sausio 19 d.

14:00 – 15:15 Praktika: Holistinė Aštanga jogos praktika: Pranajama, adaptuota Pirmoji seka su keletu Antrosios sekos asanų (I grupė)

15:30 – 16:15 Praktika: Pranajama 1 lygis

16:30 – 17:45 Praktika: Holistinė Aštanga jogos praktika: Pranajama, adaptuota Pirmoji seka su keletu Antrosios sekos asanų (II grupė)

18:00 – 20:00 Paskaita: Jogos poveikis Protui – Kūnui – Sielai

ŠEŠTADIENIS, sausio 20 d.

07:45 – 09:15 Praktika: Yoga Asana Sangraha (I grupė)

09:30 – 11:00 Praktika: Yoga Asana Sangraha (II grupė)

12:00 – 13:00 Paskaita: Savęs pažinimo būdai: įvadas į jogos ir vakarų pasaulio mokslą.

15:00 – 16:00 Paskaita: Kodėl svarbi Pranayama?

16:15 – 17:00 Praktika: Pranayama 1 lygis + truputis 2 lygio

SEKMADIENIS, sausio 21 d.

08:00 – 08.45 Pranajama 2 lygis

09:00 – 10:30 Vedama Pirmoji seka

11:00 – 12:00 Paskaita: Joga ir neuroendokrininė sistema

Užsiėmimų aprašymai: 

Pirma diena: 

Pranajama 1 lygis: Tai įvadinė pranajamos praktika, kurios metu išmoksite sulėtinti kvėpavimą tam, kad nuramintumėte savo nervų sistemą. Tai prieinama, švelni, bet labai efektyvi praktika, tinkama visiems. 40 minučių užsiėmimo metu kvėpuosime aštuoniais skirtingais kvėpavimo būdais, užsiėmimą užbaigsime relaksacijos praktika.

Holistinė Aštanga jogos praktika: Tam, kad joga turėtų holistinį poveikį, į savo praktikas turime įtraukti reguliarias pranajamos praktikas, taip pat laikytis gyvenimo būdo nurodymų sveikam emociniam ir socialiniam gyvenimui. Į šią praktiką įtrauksime tris paprastas pranajamos technikas, trumpesnę Pirmąją seką, pridėsime keletą labai svarbių, bet nesudėtingų nugaros atsilenkimų pozicijų iš Antrosios sekos, ir užbaigsime relaksacija, kuri subalansuos emocinį kūną.

Antra diena:

Pranajama 1 + 2 lygis: Tai įvadinė pranajamos praktika, kurios metu išmoksite sulėtinti kvėpavimą tam, kad nuramintumėte savo nervų sistemą. Tai prieinama, švelni, bet labai efektyvi praktika, tinkama visiems. 40 minučių užsiėmimo metu kvėpuosime aštuoniais skirtingais kvėpavimo būdais, užsiėmimą užbaigsime relaksacijos praktika. Šeštadienio praktika bus papildyta keletu technikų iš antro lygio. 

Yoga Asana Sangraha: „Sangraha reiškia „rinkinys“ arba „sąvadas“. Šis užsiėmimas – tai įžeminanti ir raminanti asanų seka, sudėta ypatingu būdu, kuri teigiamai veikia nervų sistemą. Tai asanos, kilusios iš platesnės Hatha jogos tradicijos, ir neapsiriboja viena konkrečia linija. Šias sekas sudėjau eksperimentuodamas ir tyrinėdamas Hatha jogos praktikas ir teoriją per pastaruosius porą metų. Ši praktika yra atspindys to, kaip aš pats šiuo metu praktikuoju asanas. Tai yra besitęsianti kelionė nuo pat pradžios, kai pradėjau ir 5 metus praktikavau bei mokiau Šivananda jogos (1987-1992), ir po to 30 metų praktikuoju ir mokau Aštanga jogos (nuo 1992 iki dabar).”

Trečia diena: 

Pranajama 2 lygis: Šių praktikų metu įvesime kvėpavimo sulaikymo bei bandų technikas. Šis užsiėmimas yra ankstesniųjų 1 lygio pranajamos užsiėmimų tęsinys.

Vedama Pirmoji seka: Tai standartinė, tradicinė vedama Pirmoji Aštanga jogos seka. 

Paskaitos: 

Visos šio savaitgalio paskaitos skirtos tam, kad suprastume giluminius mechanizmus, kodėl jogos praktikos taip efektyviai veikia mūsų kūno-proto-sielos būtį. Diskutuosime iš jogos ir vakarų pasaulio požiūrio, kaip skirtingos jogos praktikos veikia neuroendokrinologinę sistemą, kuri labiausiai daro įtaką kaip mes reaguojame, prisitaikome ir suvokiame save ir realybę. Diskutuosim, kaip jogos praktikos gali sukurti ilgalaikes ramybės, atsipalaidavimo ir įžvalgos būsenas mūsų kūnuose ir protuose.

Seminaras vyks adresu Gedimino pr. 2A, 3 aukštas.

Jei turite klausimų, rašykite: info@surya.lt, susisiekite nurodytais kontaktais arba facebook.