apie jogą

„Jogas citta vritti nirodah“. /Patanjali/
Joga - tai proto virpesių nuraminimas. Išminčius Patandžalis.

Verčiant iš sanskrito, žodis „joga“ reiškia sujungimą, ryšį. Joga - tai kūno jėgų, proto ir sielos sąjunga. Joga - proto ir emocijų valdymas. Joga – sąjunga su Aukščiausiuoju. Apibrėžimų ir apibūdinimų daug, joga viena. Ir nors yra skirtingų jogos formų, kurios turi savus metodus, tačiau visų jų tikslas vienas – savirealizacija ir tobulėjimas.

Joga daugumai vakariečių asocijuojasi su fizinėmis kūno padėtimis – asanomis, atliekamomis ant jogos kilimėlio. Ir jie neklysta. Nes asanos yra Karališkosios (Radža) jogos dalis, vienas iš jogos aspektų, nukreipiantis į gilesnę jogos praktiką – suprasti ir kontroliuoti savo protą. Išminčius Patandžalis asaną apibūdina kaip priemonę, kurios pagalba praktikuojantysis sąmoningai išgyvena savo buvimą fizinėje plotmėje, o tada gali saugiai keliauti gilyn į sielos, proto, dvasios sritis, išlaikydamas protinę ir fizinę pusiausvyrą.

Aštanga joga – labai sena jogos sistema, aprašyta senoviniame rankraštyje Joga Korunta. Jos autoriumi laikomas Vamana Rishi. Jogos mokytojas Sri T. Krishnamacharya šią veiksmingą sistemą perdavė savo jaunam mokiniui Šri K. Pattabhi Jois (1915-2009), o pastarasis šią sistemą pristatė Vakarų pasauliui.

Aštanga Vinyasa joga – ne tik fizinės pratybos kūnui. Tai menas, leidžiantis sukurti naują santykį su savo kūnu. Kaip mokė Šri K. Pattabhi Jois, Aštanga yra jogos rūšis, kur didžiausias dėmesys skiriamas asanoms (pozoms), pranajamai (kvėpavimui) ir vinyasai (asanų susjungimui kvėpavimu ir judesiu). Jogos praktika suteikia jėgų ir išlaisvina, nes išjudinami fiziniai ir emociniai blokai, o kelyje į savęs priėmimą nebelieka baimės. Šios judesio - meditacijos sąjungos gilesnis tikslas – nuraminti protą ir atverti širdį.

Aštanga Vinyasa akcentuoja dinamiškos asanų sekos svarbą. Praktika pradedama Saulės pasveikinimais (Surya Namaskara A ir B), kuriuos seka stovimų pozų serija, pereinanti į sėdimų asanų seriją. Visos praktikos metu palaikoma nuolatinė judesių ir kvėpavimo tėkmė, sukurianti vidinę fizinę šilumą, kuri valo kūną ir skaidrina mintis. Derinant dinamiško kvėpavimo, žvilgsnio fokusavimo ir energijos aktyvinimo metodus, visas dėmesys nukreipiamas į praktikuojančiojo vidų, o asanos atliekamos sklandžiai ir meditatyviai. Šios sistemos efektą galima pajusti labai greitai. Praktikuojant reguliariai, kūnas tampa stiprus ir lengvas, o protas - aštrus ir aiškus. Jogos praktika padeda išlaikyti sielos ramybę bei į gyvenimą ir įvairius jo aspektus žvelgti harmoningai.
mob.tel.: +370 614 01433, Inga
e-mail: info@surya.lt